My Favorite Movies


  fb651792052's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
2
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
4
Mou gaan dou (Infernal Affairs) (2002,  R)
5
The Departed (2006,  R)
6
Fight Club (1999,  R)
7
The Matrix (1999,  R)
8
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000,  PG-13)
9
300 (2007,  R)
10
Braveheart (1995,  R)
11
Oldboy (2005,  R)
12
Forrest Gump (1994,  PG-13)
13
Shrek (2001,  PG)
14
District 9 (2009,  R)
15
Sympathy for Mr. Vengeance (Boksuneun naui geot) (2002,  R)
16
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
17
Léon (The Professional) (1994,  R)
18
Saimin (Hypnosis )(The Hypnotist) (1999,  Unrated)
19
The Transporter (2002,  PG-13)
20
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
21
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
22
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments