My Favorite Movies
| fb654448758's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 2 |
Malcolm X (1992, PG-13) |
|
| 3 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 4 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 5 |
Crooklyn (1994, PG-13) |
|
| 6 |
Mo' Better Blues (1990, R) |
|
| 7 |
Gremlins (1984, PG) |
|
| 8 |
Scream (1996, R) |
|
| 9 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 10 |
Tooth Fairy (2004, Unrated) |
|
| 11 |
Kids (1995, NC-17) |
|
| 12 |
Thelma & Louise (1991, R) |
|
| 13 |
Jeepers Creepers (2001, R) |
|
| 14 |
Jeepers Creepers 2 (2003, R) |
|
| 15 |
Training Day (2001, R) |
|
| 16 |
Red Dragon (2002, R) |
|
| 17 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
| 18 |
Identity (2003, R) |
|
| 19 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 20 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 21 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 22 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 23 |
Kiss The Girls (1997, R) |
|
| 24 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 25 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 26 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 27 |
Sleepers (1996, R) |
|
| 28 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 29 |
Harold & Kumar Go to White Castle (2004, R) |
|
| 30 |
Notorious (2009, R) |
|
| 31 |
Never Die Alone (2004, R) |
|
| 32 |
Belly (1998, R) |
|
| 33 |
American History X (1998, R) |
|
| 34 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 35 |
American Psycho (2000, R) |

































