My Favorite Movies
| fb655327436's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Human Traffic (2000, R) |
|
| 2 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 3 |
Training Day (2001, R) |
|
| 4 |
Never Back Down (2008, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 6 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 7 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 8 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 9 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 11 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 13 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 14 |
American Pie (1999, R) |
|
| 15 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 16 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 17 |
300 (2007, R) |
|
| 18 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 19 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 20 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 21 |
Old School (2003, R) |
|
| 22 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 24 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 25 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 26 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 27 |
Wanted (2008, R) |
|
| 28 |
Gamer (2009, R) |
|
| 29 |
The Business (2005, Unrated) |
|
| 30 |
The Football Factory (2004, R) |
|
| 31 |
Boogie Woogie (2009, Unrated) |
|
| 32 |
Blood and Bone (2009, R) |
|
| 33 |
Year One (2009, PG-13) |

































