My Favorite Movies


  fb655991207's Rating My Rating
1
Watchmen (2009,  R)
2
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
3
Gladiator (2000,  R)
4
You've Got Mail (1998,  PG)
5
Van Helsing (2004,  PG-13)
6
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
7
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
9
Love Actually (2003,  R)
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
11
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
12
The Ipcress File (1965,  Unrated)
13
GoldenEye (1995,  PG-13)
14
Finding Nemo (2003,  G)
15
The Truman Show (1998,  PG)
16
The Matrix (1999,  R)
17
The Incredibles (2004,  PG)
18
V for Vendetta (2006,  R)
19
Shrek (2001,  PG)
20
The Flint Street Nativity (1999,  Unrated)
21
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
22
The Dark Knight (2008,  PG-13)
23
King Lear (2008,  PG)
24
Igor (2008,  PG)
25
The Mummy (1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments