My Favorite Movies
| fb656317795's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Black Swan (1942, Unrated) |
|
| 2 |
The Mark of Zorro (1940, Unrated) |
|
| 3 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 4 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 5 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 6 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 7 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 8 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 13 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 14 |
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005, PG) |
|
| 15 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
| 16 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 17 |
Door to Door (2002, Unrated) |
|
| 18 |
A Christmas Story (1983, PG) |
|
| 19 |
Willow (1988, PG) |
|
| 20 |
The Truman Show (1998, PG) |



















