My Favorite Movies
| fb656655042's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scarface (1983, R) |
|
| 2 |
Juice (1992, R) |
|
| 3 |
Malcolm X (1992, PG-13) |
|
| 4 |
He Got Game (1998, R) |
|
| 5 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 6 |
Friday (1995, R) |
|
| 7 |
Tupac - Resurrection (2003, R) |
|
| 8 |
Above the Rim (1994, R) |
|
| 9 |
Enter the Dragon (1973, R) |
|
| 10 |
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) (1972, R) |
|
| 11 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 12 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood (1996, R) |
|
| 13 |
The Warriors (1979, R) |
|
| 14 |
Gridlock'd (1997, R) |
|
| 15 |
Poetic Justice (1993, R) |
|
| 16 |
The Crow (1994, R) |
|
| 17 |
300 (2007, R) |
|
| 18 |
Friday After Next (2002, R) |
|
| 19 |
Halloween (1978, R) |
|
| 20 |
House Party (1990, R) |
|
| 21 |
Tales from the Hood (1995, R) |
|
| 22 |
Eddie Murphy Raw (1987, R) |
|
| 23 |
Eddie Murphy Delirious (1983, Unrated) |
|
| 24 |
Katt Williams: American Hustle (2007, Unrated) |
|
| 25 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
|
| 26 |
American Psycho (2000, R) |
|
| 27 |
House Party 2 (1991, R) |
|
| 28 |
House Party 3 (1994, R) |
|
| 29 |
American Gangster (2007, R) |
|
| 30 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
| 31 |
Prison Song (2001, R) |
|
| 32 |
Ace Ventura: Pet Detective (1993, PG-13) |
|
| 33 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 34 |
Scary Movie 4 (2006, PG-13) |
|
| 35 |
Hustle & Flow (2005, R) |
|
| 36 |
Basquiat (1996, R) |
|
| 37 |
Rhapsody (2000, Unrated) |
|
| 38 |
Colors (1988, R) |



































