fb658504921's Rating
My Rating
1
2
3
MY FAV
4
5
6
My favorite Ridley Scott Film
7
I Love the story the scenery and the final scene
8
9
10
11
This Movie brings out very many emotional Mel Gibson does an excellent job in bring the death of Christ James Caviezel did an amazing job in being Jesus
12
13
14
15
16
17
18
Another Great Ridley Scott Film
19
Great Story Great Directing and Great Cinematography
20
Classic John Wayne is a beast
21
22
23
24
25
26
27
Ridley Scott Owns
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
X2
(2003, PG-13)
54
X-Men
(2000, PG-13)
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
Very Epic
66
67
68
69
Heat
(1995, R)
70
71
72
73
21
(2008, PG-13)
74
Juno
(2007, PG-13)
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
Ridley Scott makes good movies
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
Kids
(1995, NC-17)
149
150
151
152
153
154
155
156
157
Mickey Rourke at his best
158
159
160
161
162
Freaks
(1932, Unrated)
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
Up
(2009, PG)
175
176
177
Bolt
(2008, PG)
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
Lynch
(2007, Unrated)
204
M
(1931, Unrated)
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
Avatar
(2009, PG-13)
232
233
234
235