My Favorite Movies


  fb658757000's Rating My Rating
1
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
2
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
3
Rent (2005,  PG-13)
4
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
5
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
6
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
7
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
8
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
9
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
10
The Matrix (1999,  R)
11
The Shawshank Redemption (1994,  R)
12
The Sound of Music (1965,  G)
13
X-Men (2000,  PG-13)
14
12 Angry Men (Twelve Angry Men) (1957,  Unrated)
15
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert (1994,  R)
16
Rikky and Pete (1988,  R)
17
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
18
Dead Poets Society (1989,  PG)
19
The Incredibles (2004,  PG)
20
The Lake House (2006,  PG)
21
Coraline (2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments