Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb658843820's Rating My Rating
1
Braveheart (1995,  R)
2
Rudy (1993,  PG)
3
Troy (2004,  R)
4
The One (2001,  PG-13)
5
Big Fish (2003,  PG-13)
6
Hot Fuzz (2007,  R)
7
Old School (2003,  R)
8
When a Man Loves a Woman (1994,  R)
9
Armageddon (1998,  PG-13)
10
Field of Dreams (1989,  PG)
11
For Love of the Game (1999,  PG-13)
12
TRON (1982,  PG)
13
Love Actually (2003,  R)
14
Spaceballs (1987,  PG)
15
The Princess Bride (1987,  PG)
16
Road Trip (2000,  R)
17
Wedding Crashers (2005,  R)
18
Something's Gotta Give (2003,  PG-13)
19
Empire Records (1995,  PG-13)
20
Street Hero (1984,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments