My Favorite Movies


  fb659539730's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
2
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
3
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
4
Grease (1978,  PG)
5
Shrek (2001,  PG)
6
Twilight (2008,  PG-13)
7
What a Girl Wants (2003,  PG)
8
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
9
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
10
The Sound of Music (1965,  G)
11
The Abduction Club (2002,  PG-13)
12
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
13
A Cinderella Story (2004,  PG)
14
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
15
Barbie in the 12 Dancing Princesses (2006,  Unrated)
16
Barbie of Swan Lake (2003,  G)
17
Barbie as Rapunzel (2002,  Unrated)
18
Barbie As The Princess and the Pauper (2004,  Unrated)
19
Barbie in The Nutcracker (2001,  Unrated)
20
The Prince and Me (2004,  PG)
21
A Walk to Remember (2002,  PG)
22
Equilibrium (2002,  R)
23
Pride and Prejudice (2005,  PG)
24
Pride and Prejudice (2003,  PG)
25
Pride and Prejudice (1940,  Unrated)
26
Persuasion (2008,  Unrated)
27
Persuasion (1995,  PG)
28
Hotel for Dogs (2009,  PG)
29
The Ghosts of Girlfriends Past (2009,  PG-13)
30
Love Actually (2003,  R)
31
Wild Child (2008,  PG-13)
32
The Jane Austen Book Club (2007,  PG-13)
33
Jane Austen in Manhattan (1980,  Unrated)
34
Sense and Sensibility (1995,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments