Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb659816738's Rating My Rating
1
The Parent Trap (1998,  PG)
2
Grease (1978,  PG)
3
The Trouble with Angels (1966,  PG)
4
Where Angels Go, Trouble Follows (1968,  G)
5
The Thrill of It All! (1963,  Unrated)
The Thrill of It All!
This movie rules!!!
6
Mr. Blandings Builds His Dream House (1948,  Unrated)
7
Harlow (1965,  Unrated)
8
The Public Enemy (1931,  Unrated)
9
King Kong (1933,  Unrated)
10
Gold Diggers of 1933 (1933,  Unrated)
11
Wild Boys of the Road (Dangerous Days) (1933,  Unrated)
12
A Star Is Born (1937,  Unrated)
13
Night Nurse (1931,  Unrated)
14
Central Airport (1933,  Unrated)
15
Safe in Hell (1931,  Unrated)
16
So Big! (1932,  Unrated)
17
Heroes for Sale (1933,  Unrated)
18
The Star Witness (1931,  Unrated)
19
Jane Eyre (1944,  R)
20
West Side Story (1961,  Unrated)
21
Miracle on 34th Street (1947,  Unrated)
22
The Star (1952,  Unrated)
23
Inside Daisy Clover (1965,  Unrated)
24
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
25
Funny Face (1957,  Unrated)
26
Two for the Road (1967,  Unrated)
27
The Wizard of Oz (1939,  G)
28
Meet Me In St. Louis (1944,  Unrated)
29
That's Entertainment (1974,  G)
30
The Harvey Girls (1946,  Unrated)
31
Til the Clouds Roll By (1946,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments