My Favorite Movies


  fb660512128's Rating My Rating
1
National Treasure (2004,  PG)
2
The Emperor's New Groove (2000,  G)
3
Monsters, Inc. (2001,  G)
4
The Passion of the Christ (2004,  R)
5
The Patriot (2000,  R)
6
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
7
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
9
RocketMan (Rocket Man) (1997,  PG)
10
Facing the Giants (2006,  PG)
11
The Count of Monte Cristo (2002,  PG-13)
12
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
13
It's a Wonderful Life (1946,  Unrated)
14
The Incredibles (2004,  PG)
15
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
16
The Princess Bride (1987,  PG)
The Princess Bride
"INCONCEIVABLE!!!"
no word describes it better than that.
17
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
18
Glory Road (2006,  PG)
19
The Prestige (2006,  PG-13)
20
The Visitation (2006,  PG-13)
21
Elf (2003,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments