My Favorite Movies


  fb661149131's Rating My Rating
1
At Close Range (1986,  R)
Click to Rate
2
Starsky & Hutch (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
Click to Rate
4
Unforgiven (1992,  R)
Click to Rate
5
Double Jeopardy (1999,  R)
Click to Rate
6
Thelma & Louise (1991,  R)
Click to Rate
7
A Bronx Tale (1993,  R)
Click to Rate
8
The Beautiful Country (2005,  R)
Click to Rate
9
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
10
Stone Cold (1991,  R)
Click to Rate
11
The Saint (1997,  PG-13)
Click to Rate
12
The Doors (1991,  R)
Click to Rate
13
Point Break (1991,  R)
Click to Rate
14
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
15
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
16
Heaven & Earth (1994,  R)
Click to Rate
17
Born on the Fourth of July (1989,  R)
Click to Rate
18
The Allnighter (1987,  PG-13)
Click to Rate
19
Blow (2001,  R)
Click to Rate
20
The Man Who Would Be King (1975,  PG)
Click to Rate
21
Autumn in New York (2000,  PG-13)
Click to Rate
22
Red Corner (1997,  R)
Click to Rate
23
Planet of the Apes (1968,  PG)
Click to Rate
24
The Truth About Cats & Dogs (1996,  PG-13)
Click to Rate
25
Birthday Girl (2000,  R)
Click to Rate
26
Desperately Seeking Susan (1985,  PG-13)
Click to Rate
27
Into the Night (1985,  R)
Click to Rate
28
Tapeheads (1988,  R)
Click to Rate
29
Vampire's Kiss (1989,  R)
Click to Rate
30
Less Than Zero (1987,  R)
Click to Rate
31
Blame It On Rio (1984,  R)
Click to Rate
32
The Evil Dead (1981,  NC-17)
Click to Rate
33
Cradle of Fear (2000,  Unrated)
Click to Rate
34
The Lost Boys (1987,  R)
Click to Rate
35
Carrie (1976,  R)
Click to Rate
36
Hugo Pool (1997,  R)
Click to Rate
37
The Fly (1986,  R)
Click to Rate
38
Earth Girls Are Easy (1989,  PG)
Click to Rate
39
Room to Rent (Una cama a cualquier precio) (2000,  Unrated)
Click to Rate
40
Auggie Rose (Beyond Suspicion) (2001,  R)
Click to Rate
41
Purple Rain (1984,  R)
Click to Rate
42
Wicker Park (2004,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments