Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb661558242's Rating My Rating
1
The Wicker Man (1975,  R)
Click to Rate
2
Psychomania (1971,  PG)
Click to Rate
3
Death Line (,  Unrated)
Click to Rate
4
House of Whipcord (Photographer's Models) (1975,  R)
Click to Rate
5
Frightmare (1974,  R)
Click to Rate
6
Performance (1970,  R)
Click to Rate
7
Quadrophenia (,  R)
Click to Rate
8
Horror Express (1973,  R)
Click to Rate
9
Scream and Scream Again (Screamer) (1970,  PG)
Click to Rate
10
The Italian Job (1969,  G)
Click to Rate
11
Race With the Devil (1975,  PG)
Click to Rate
12
Dracula A.D. 1972 (1972,  PG)
Click to Rate
13
The Satanic Rites of Dracula (1974,  R)
Click to Rate
14
Wayne's World (1992,  PG-13)
Click to Rate
15
Dead Man's Shoes (2006,  Unrated)
Click to Rate
16
A Room for Romeo Brass (2000,  R)
Click to Rate
17
This Is England (2007,  Unrated)
Click to Rate
18
Fear in the Night (Dynasty of Fear) (Honeymoon of Fear) (2002,  PG)
Click to Rate
19
Suspiria (1977,  Unrated)
Click to Rate
20
Deep Red (1975,  R)
Click to Rate
21
Peeping Tom (1960,  Unrated)
Click to Rate
22
Twisted Nerve (1968,  Unrated)
Click to Rate
23
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
24
Backbeat (1994,  R)
Click to Rate
25
Sweeney 2 (1978,  Unrated)
Click to Rate
26
Holiday on the Buses (1973,  Unrated)
Click to Rate
27
Mutiny on the Buses (1972,  Unrated)
Click to Rate
28
The Au Pair Girls (1972,  R)
Click to Rate
29
The Vault of Terror (Tales from the Crypt, Part II) (1973,  R)
Click to Rate
30
Demons of the Mind (Blood Evil)(Nightmare of Terror)(Blood Will Have Blood) (1971,  R)
Click to Rate
31
The Comeback (Encore) (The Day the Screaming Stopped) (1979,  R)
Click to Rate
32
Dog Soldiers (2002,  R)
Click to Rate
33
The Descent (2006,  R)
Click to Rate
34
28 Days Later (2002,  R)
Click to Rate
35
The Last House on the Left (1972,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments