Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb662012190's Rating My Rating
1
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
2
La Vie en Rose (La Mome) (2007,  PG-13)
3
Jaws (1975,  PG)
4
Scent of a Woman (1992,  R)
5
A Walk to Remember (2002,  PG)
6
Finding Nemo (2003,  G)
7
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
8
The Matrix (1999,  R)
9
Serendipity (2001,  PG-13)
10
Face/Off (1997,  R)
11
King Kong (2005,  PG-13)
12
Braveheart (1995,  R)
13
Titanic (1997,  PG-13)
14
The Punisher (1989,  R)
15
War of the Worlds (2005,  PG-13)
16
Spartacus (2004,  Unrated)
17
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
18
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
19
Frank Sinatra Memorial (1999,  Unrated)
20
Bride Wars (2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments