My Favorite Movies
| fb663431515's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 2 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 4 |
A Fish Called Wanda (1988, R) |
|
| 5 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 6 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
| 7 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 8 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 9 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
| 10 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
| 11 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 17 |
Grease (1978, PG) |
|
| 18 |
Blade Runner (1982, R) |


















