My Favorite Movies


  fb665987823's Rating My Rating
1
Un Minuto per Pregare, un Istante per Morire (A Minute to Pray, a Second to Die) (1968,  R)
2
Gilda (1946,  PG)
3
Babel (2006,  R)
4
Blade Runner (1982,  R)
5
Clerks (1994,  R)
6
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
7
Fight Club (1999,  R)
8
GoodFellas (1990,  R)
9
Juno (2007,  PG-13)
10
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
11
Little Miss Sunshine (2006,  R)
12
Lost In Translation (2003,  R)
13
The Big Lebowski (1998,  R)
14
La Ragazza del lago (The Girl by the Lake) (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments