Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb666412741's Rating My Rating
1
Una gota de sangre para morir amando (Clockwork Terror) (Murder in a Blue World) (1973,  R)
Click to Rate
2
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
Click to Rate
3
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
4
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
5
Blade (1998,  R)
Click to Rate
6
Casino Royale (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
Collateral (2004,  R)
Click to Rate
8
Con Air (1997,  R)
Click to Rate
9
Constantine (2005,  R)
Click to Rate
10
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
11
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
12
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
13
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
14
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
15
Hostel (2006,  R)
Click to Rate
16
Hotel Rwanda (2005,  PG-13)
Click to Rate
17
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
19
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
20
Independence Day (1996,  PG-13)
Click to Rate
21
Jackass - The Movie (2002,  R)
Click to Rate
22
Jackass: Number Two (2006,  R)
Click to Rate
23
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
24
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
25
King Arthur (2004,  PG-13)
Click to Rate
26
Madagascar (2005,  PG)
Click to Rate
27
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
28
Nacho Libre (2006,  PG)
Click to Rate
29
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
30
Phantom of the Opera (1943,  Unrated)
Click to Rate
31
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
32
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
33
Red Eye (2005,  PG-13)
Click to Rate
34
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
35
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Click to Rate
36
Saw (2004,  R)
Click to Rate
37
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
38
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
39
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
40
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
41
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
42
School of Rock (2003,  PG-13)
Click to Rate
43
Scream (1996,  R)
Click to Rate
44
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
45
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
46
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
47
Silent Hill (2006,  R)
Click to Rate
48
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
49
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
Click to Rate
50
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
51
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
52
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
53
Taxi Driver (1976,  R)
Click to Rate
54
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
55
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
Click to Rate
56
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
Click to Rate
57
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
58
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
59
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
Click to Rate
60
The Exorcist (1973,  R)
Click to Rate
61
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
62
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
63
The Hills Have Eyes (1986,  R)