Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb666710731's Rating My Rating
1
Sex and the City (2008,  R)
2
Titanic (1997,  PG-13)
3
The Notebook (2004,  PG-13)
4
Orphan (2009,  R)
Orphan
This is a great movie... its a MUST SEE movie... and guess what the night I went to see the first time.... there was a fight between 4 girls inside the movie theater and I was the witness to the police... so I miss part of the movie talking to the police so I watch it again all of it and I DO LIKE IT!
5
I Am Sam (2002,  PG-13)
6
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
7
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
8
El Orfanato (The Orphanage) (2007,  R)
9
La Mujer de Mi Hermano (2006,  R)
10
De-Lovely (2004,  PG-13)
11
Gladiator (2000,  R)
12
Chicago (2002,  PG-13)
13
Brokeback Mountain (2005,  R)
14
Breaking the Surface: The Greg Louganis Story (1997,  Unrated)
15
Legally Blonde (2001,  PG-13)
16
Maria Full of Grace (2004,  R)
17
The Object of My Affection (1998,  R)
18
City of Angels (1998,  PG-13)
19
Pretty Woman (1990,  R)
20
The Omen (2006,  R)
21
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
22
Shrek (2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments