Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb666819194's Rating My Rating
1
Alien (1979,  R)
2
The Dark Knight (2008,  PG-13)
3
Dancer in the Dark (2000,  R)
Dancer in the Dark
God saves Björk!!
4
The Juniper Tree (1990,  Unrated)
5
Drawing Restraint 9 (2005,  Unrated)
6
Silent Hill (2006,  R)
Silent Hill
I got scared!!!!
7
Resident Evil (2002,  R)
8
Critters (1986,  PG-13)
Critters
They bite!!
9
Gremlins (1984,  PG)
Gremlins
Gremlins Mega-Madness!!!!
10
Mary Poppins (1964,  G)
11
The Sound of Music (1965,  G)
12
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
13
Labyrinth (1986,  PG)
14
The Dark Crystal (1982,  PG)
15
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
16
Crocodile Dundee (1986,  PG-13)
17
Short Circuit (1986,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments