My Favorite Movies


  fb668875204's Rating My Rating
1
Wedding Crashers (2005,  R)
2
The Matrix (1999,  R)
3
Finding Nemo (2003,  G)
4
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
5
Shrek (2001,  PG)
6
Pulp Fiction (1994,  R)
7
Darr: A Violent Love Story (Fear) (1993,  Unrated)
8
Daar (Darr) (Fear) (Darr: A Violent Love Story) (1993,  Unrated)
9
The Old Man Who Read Love Stories (2001,  Unrated)
10
Brain Smasher... A Love Story (The Bouncer and the Lady) (1993,  PG)
11
Ek Chhotisi Love Story (2002,  Unrated)
12
Ten Tiny Love Stories (2002,  R)
13
Maré, Nossa História de Amor (Another Love Story) (Mare, Our Love Story) (2007,  Unrated)
14
Barbecue: A Texas Love Story (2004,  Unrated)
15
The Pornographer: A Love Story (2004,  Unrated)
16
A Child's Love Story (,  Unrated)
17
Love Story (1970,  PG)
18
Love Story: Berlin 1942 (1997,  Unrated)
19
The Hero: Love Story of a Spy (2003,  Unrated)
20
En Kćrlighedshistorie (Kira's Reason: A Love Story) (2003,  Unrated)
21
Yiddish Theater: A Love Story (2006,  Unrated)
22
Lunatics: A Love Story (1991,  PG-13)
23
A Love Story (2007,  Unrated)
24
San Saba (2008,  Unrated)
25
Boy of Baghdad (2004,  Unrated)
26
Regina di Saba, La (The Queen of Sheba) (1952,  Unrated)
27
Krazzy 4 (2008,  Unrated)
28
Partition (2007,  R)
29
Sunday (2008,  Unrated)
30
The Killer (2006,  Unrated)
31
Happy Hell Night (1992,  Unrated)
32
The Dog Who Loved Trains (Pas koji je voleo vozove) (1981,  Unrated)
33
Mr. 100%: The Real Player (2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments