Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb669436086's Rating My Rating
1
Ronin (1998,  R)
2
Layer Cake (2005,  R)
3
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers
Best film this year!
4
Lord of War (2005,  R)
5
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
6
Jurassic Park (1993,  PG-13)
7
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
8
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
9
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
13
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
14
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
15
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
16
Aliens (1986,  R)
17
Bad Boys (1995,  R)
18
Bad Boys II (2003,  R)
19
Gladiator (2000,  R)
20
GoodFellas (1990,  R)
21
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates
BRILLIANT, FUNNY, SUPERB!
22
Friday (1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments