My Favorite Movies
| fb669846313's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998, PG-13) |
|
| 2 |
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004, R) |
|
| 3 |
Quills (2000, R) |
|
| 4 |
What Dreams May Come (1998, PG-13) |
|
| 5 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Son of Monte Christo (1940, Unrated) |
|
| 7 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 8 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 9 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Pianist (2002, R) |
|
| 11 |
Cars (2006, G) |
|
| 12 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 13 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 14 |
Madagascar (2005, PG) |
|
| 15 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 16 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 17 |
Saw (2004, R) |
|
| 18 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 19 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 20 |
The Lake House (2006, PG) |
|
| 21 |
The Lord of the Rings (1978, PG) |
|
| 22 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 23 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 24 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 25 |
300 (2007, R) |
|
| 26 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 27 |
Cinderella Man (2005, PG-13) |



























