My Favorite Movies
| fb669901814's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Other Sister (1999, PG-13) |
|
| 2 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 3 |
The Horse Whisperer (1998, PG-13) |
|
| 4 |
No End in Sight (2007, Unrated) |
|
| 5 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 6 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 7 |
Fireproof (2008, PG) |
|
| 8 |
Facing the Giants (2006, PG) |
|
| 9 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 10 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 11 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 12 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 13 |
In His Father's Shoes (1997, Unrated) |
|
| 14 |
The Curious Case of Benjamin Button (2008, PG-13) |
|
| 15 |
Sweet Dreams (1985, PG-13) |
|
| 16 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
| 17 |
The Hustler (1961, Unrated) |
|
| 18 |
The Color of Money (1986, R) |
|
| 19 |
Rain Man (1988, R) |
|
| 20 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
| 21 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 22 |
Overboard (1987, PG) |
|
| 23 |
Sling Blade (1997, R) |
|
| 24 |
Slumdog Millionaire (2008, R) |
|
| 25 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 26 |
An Angel for May (2002, Unrated) |
|
| 27 |
Fried Green Tomatoes (1991, PG-13) |
|
| 28 |
Coal Miner's Daughter (1980, PG) |
|
| 29 |
Love's Abiding Joy (2006, PG) |
|
| 30 |
Erin Brockovich (2000, R) |
|
| 31 |
The Village (2004, PG-13) |
|
| 32 |
Love's Long Journey (2005, Unrated) |
|
| 33 |
Love Comes Softly (2003, Unrated) |
|
| 34 |
Love's Enduring Promise (2004, Unrated) |


































