My Favorite Movies
| fb670864745's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Garden State (2004, R) |
|
| 2 |
Annie Hall (1977, PG) |
|
| 3 |
L'Avventura (The Adventure) (1960, Unrated) |
|
| 4 |
2001: A Space Odyssey (1968, G) |
|
| 5 |
Vicky Cristina Barcelona (2008, PG-13) |
|
| 6 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 7 |
The Red Violin (1999, R) |
|
| 8 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 9 |
Blowup (Blow-Up) (Blow Up) (1966, Unrated) |
|
| 10 |
Mamma Mia! (2008, PG-13) |
|
| 11 |
Julie Walking Home (2003, Unrated) |
|
| 12 |
The Curse of the Jade Scorpion (2001, PG-13) |
|
| 13 |
Volver (2006, R) |
|
| 14 |
Grease (1978, PG) |
|
| 15 |
Frida (2002, R) |
|
| 16 |
Everyone Says I Love You (1996, R) |
|
| 17 |
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988, PG) |
|
| 18 |
Bad Education (La Mala educación) (2004, NC-17) |
|
| 19 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 20 |
The Dreamers (2004, NC-17) |
|
| 21 |
Y Tu Mama Tambien (2001, R) |
|
| 22 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
| 23 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 24 |
Good Bye, Lenin (2004, R) |
|
| 25 |
Girl, Interrupted (1999, R) |

























