My Favorite Movies
| fb671134146's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 2 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
| 3 |
Sin City (2005, R) |
|
| 4 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 5 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 6 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
| 7 |
Rambo (Rambo IV) (2008, R) |
|
| 8 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 9 |
Repo! The Genetic Opera (2008, R) |
|
| 10 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 11 |
Freddy vs. Jason (2003, R) |
|
| 12 |
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult (1994, PG-13) |
|
| 13 |
Predator (1987, R) |
|
| 14 |
AVP - Alien Vs. Predator (2004, PG-13) |
|
| 15 |
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007, R) |
|
| 16 |
Hot Shots! Part Deux (1993, PG-13) |
|
| 17 |
Aliens (1986, R) |
|
| 18 |
Antikiller (2002, Unrated) |
|
| 19 |
Equilibrium (2002, R) |
|
| 20 |
300 (2007, R) |




















