Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb674476750's Rating My Rating
1
The Way We Were (1973,  PG)
2
While You Were Sleeping (1995,  PG)
3
Someone Like You (2001,  PG-13)
4
Under the Tuscan Sun (2003,  PG-13)
5
Blazing Saddles (1974,  R)
6
American Dreamer (1984,  PG)
7
Deceptions (1990,  R)
8
The Village (2004,  PG-13)
9
Signs (2002,  PG-13)
10
Double Jeopardy (1999,  R)
11
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
12
Legends of the Fall (1994,  R)
13
Her Alibi (1989,  PG)
14
Steel Magnolias (1989,  PG)
15
The Replacements (2000,  PG-13)
16
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
17
The Four Seasons (1981,  PG)
18
Seven Brides for Seven Brothers (1954,  G)
19
The Whole Nine Yards (2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments