Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb675191601's Rating My Rating
1
Twilight (2008,  PG-13)
2
Candy (2006,  R)
3
Casanova (2005,  R)
4
Bride and Prejudice (2005,  PG-13)
5
Pride and Prejudice (2005,  PG)
6
Vanity Fair (2004,  PG-13)
7
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
8
He's Just Not That Into You (2009,  PG-13)
9
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
10
The Dark Knight (2008,  PG-13)
11
Baabul (2006,  Unrated)
12
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
13
Iron Man (2008,  PG-13)
14
Love Actually (2003,  R)
15
Lucky: No Time for Love (2005,  Unrated)
16
Garv: Pride and Honour (2004,  Unrated)
17
Partner (2007,  Unrated)
18
Tere Naam (2003,  Unrated)
19
Chori Chori Chupke Chupke (2001,  Unrated)
20
Mujhse Shaadi Karogi (2004,  Unrated)
21
Baghban (2003,  Unrated)
22
Jaan-E-Mann (2006,  Unrated)
23
Saawariya (2007,  PG)
24
Dil Ne Jise Aapna Kaha (2004,  Unrated)
25
Marigold (2007,  PG-13)
26
Saajan (1991,  Unrated)
27
Tumko Na Bhool Paayenge (2002,  Unrated)
28
Humko Deewana Kar Gaye (2008,  Unrated)
29
Frenchman's Creek (1998,  Unrated)
30
Namastey London (2007,  Unrated)
31
Singh Is Kinng (S.I.K.) (2008,  Unrated)
32
Aitraaz (2004,  Unrated)
33
Khiladi 420 (2000,  Unrated)
34
Das Wilde Leben (Eight Miles High!) (2008,  Unrated)
35
80 Minutes (2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments