My Favorite Movies
| fb675578083's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Shooter (2007, R) |
|
|
| 2 |
The Invasion (2007, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Kingdom (2007, R) |
|
|
| 4 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
|
| 5 |
King Arthur (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
Resident Evil (2002, R) |
|
|
| 7 |
Apocalypto (2006, R) |
|
|
| 8 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 9 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
|
| 10 |
A Good Year (2006, PG-13) |
|
|
| 11 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Tsotsi (2006, R) |
|
|
| 13 |
Amores Perros (2000, R) |
|
|
| 14 |
Somewhere in Time (1980, PG) |
|
|
| 15 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 16 |
Poseidon (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
300 (2007, R) |
|
|
| 18 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
|
| 19 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 20 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 21 |
About a Boy (2002, PG-13) |
|
|
| 22 |
Erin Brockovich (2000, R) |
|
|
| 23 |
Three Kings (1999, R) |
|
|
| 24 |
The Big Hit (1998, R) |
|
|
| 25 |
The Perfect Storm (2000, PG-13) |
|
|
| 26 |
Invincible (2006, PG) |
|
|
| 27 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
|
| 28 |
The Corruptor (1998, R) |
|
|
| 29 |
I Heart Huckabees (2004, R) |
|
|
| 30 |
The Lovely Bones (2009) (, Unrated) |
|
|
| 31 |
The Happening (2008, R) |
|
|
| 32 |
We Own the Night (2007, R) |
|
|
| 33 |
Gone Baby Gone (2007, R) |
|
|
| 34 |
Daredevil (2003, PG-13) |
|
|
| 35 |
Bounce (2000, PG-13) |
|
|
| 36 |
Hollywoodland (2006, R) |
|
|
| 37 |
Surviving Christmas (2004, PG-13) |
|
|
| 38 |
Paycheck (2003, PG-13) |
|
|
| 39 |
Man About Town (2006, R) |
|
|
| 40 |
Reindeer Games (Deception) (2000, R) |
|
|
| 41 |
Forces of Nature (1999, PG-13) |
|
|
| 42 |
Premonition (2007, PG-13) |
|
|
| 43 |
Infamous (2006, R) |
|
|
| 44 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
|
| 45 |
The Lake House (2006, PG) |
|
|
| 46 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005, PG-13) |
|
|
| 47 |
Practical Magic (1998, PG-13) |
|
|
| 48 |
While You Were Sleeping (1995, PG) |
|
|
| 49 |
Provoked (2006, PG-13) |
|
|
| 50 |
Kama Sutra: A Tale of Love (1996, R) |
|
|
| 51 |
The Hills Have Eyes (1986, R) |
|
|
| 52 |
Two For the Money (2005, R) |
|
|
| 53 |
Sahara (2005, PG-13) |
|
|
| 54 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |
|
|
| 55 |
Texas Chainsaw Massacre: The Shocking Truth (1999, Unrated) |
|
|
| 56 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 57 |
Brad Pitt: Hollywood Hunk (1999, Unrated) |
|


