Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb675726743's Rating My Rating
1
Luna Papa (Moon Father) (2000,  Unrated)
2
North Face (Nordwand) (2008,  Unrated)
3
Blowup (Blow-Up) (Blow Up) (1966,  Unrated)
4
Down by Law (1986,  R)
5
Good Bye, Lenin (2004,  R)
6
Run Lola Run (Lola rennt) (1999,  R)
7
Kirschblüten - Hanami (Cherry Blossoms) (2008,  Unrated)
8
Welcome Back Mr. McDonald (1997,  Unrated)
9
Gake no ue no Ponyo (Ponyo) (Ponyo on the Cliff by the Sea) (2009,  G)
10
Okuribito (Departures) (2009,  PG-13)
11
Free Land (Zone Libre) (2007,  Unrated)
12
Lost In Translation (2003,  R)
13
Hoshi ni natta shounen/Shining Boy & Little Randy (2005,  Unrated)
14
Born Into Brothels: Calcutta's Red Light Kids (2004,  R)
15
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
16
Becoming Jane (2007,  PG)
17
Coco avant Chanel (Coco Before Chanel) (2009,  PG-13)
18
Sense and Sensibility (1995,  PG)
19
Julie & Julia (2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments