My Favorite Movies


  fb677411587's Rating My Rating
1
Taken (2009,  PG-13)
2
La Haine (Hate) (1996,  R)
3
The Shawshank Redemption (1994,  R)
4
Mou gaan dou (Infernal Affairs) (2002,  R)
5
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
6
Pulp Fiction (1994,  R)
7
Shrek (2001,  PG)
8
V for Vendetta (2006,  R)
9
Forrest Gump (1994,  PG-13)
10
Big Fish (2003,  PG-13)
11
La Zona (2007,  R)
12
Ensemble, c'est tout (Hunting and Gathering) (2007,  Unrated)
13
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
14
Gandhi (1982,  PG)
15
Goodbye Bafana (2007,  Unrated)
16
Out of Africa (1985,  PG)
17
Infernal Affairs II (2003,  PG-13)
18
Infernal Affairs III (Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan) (2003,  PG-13)
19
Musee Haut, Musee Bas (2008,  Unrated)
20
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004,  R)
21
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre (Asterix and Obelix Meet Cleopatra) (2002,  PG)
22
Faubourg 36 (Paris 36) (2009,  PG-13)
23
Milk (2008,  R)
24
Seven Pounds (2008,  PG-13)
25
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
26
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
27
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments