My Favorite Movies


  fb677766906's Rating My Rating
1
Gran Torino (2009,  R)
2
The Longest Day (1962,  G)
3
A Bridge Too Far (1977,  PG)
4
When Harry Met Sally (1989,  R)
5
Black Hawk Down (2001,  R)
6
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
7
Forrest Gump (1994,  PG-13)
8
Love Actually (2003,  R)
9
Shrek (2001,  PG)
10
Caddyshack (1980,  R)
11
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
12
The Sound of Music (1965,  G)
13
Kelly's Heroes (1970,  PG)
14
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
15
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
16
Bad Boys (1995,  R)
17
Con Air (1997,  R)
18
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
19
Hitch (2005,  PG-13)
20
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
21
Pretty Woman (1990,  R)
22
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
23
Saving Private Ryan (1998,  R)
24
Top Gun (1986,  PG)
25
The Bridge on the River Kwai (1957,  PG)
26
Old School (2003,  R)
27
Wedding Crashers (2005,  R)
28
The Departed (2006,  R)
29
The Gathering Storm (2002,  Unrated)
30
Run Fatboy Run (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments