My Favorite Movies


  fb677899648's Rating My Rating
1
The Bubble (Ha Buah) (2007,  Unrated)
2
Volver (2006,  R)
3
Turtles Can Fly (Lakposhtha hâm parvaz mikonand) (2005,  PG-13)
4
Caramel (2008,  PG)
5
Paris Je T'aime (2007,  R)
6
Dot the I (2005,  R)
7
Lower City (Cidade Baixa) (2006,  R)
8
Y Tu Mama Tambien (2001,  R)
9
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
12
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
13
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
14
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
15
The Notebook (2004,  PG-13)
16
L' Amore (Ways of Love) (1948,  Unrated)
17
Gie (2005,  Unrated)
18
Stand by Me (1986,  R)
19
Little Women (1994,  PG)
20
The Little Princess (1939,  G)
21
The Secret Garden (1993,  G)
22
A Love Song for Bobby Long (2004,  R)
23
The Last Summer (2004,  Unrated)
24
The Children of Heaven (Bacheha-Ye aseman) (1999,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments