My Favorite Movies


  fb678539197's Rating My Rating
1
Singin' in the Rain (1952,  G)
2
White Christmas (1954,  Unrated)
3
Persuasion (2008,  Unrated)
4
Sense and Sensibility (,  Unrated)
5
A Walk to Remember (2002,  PG)
6
National Treasure (2004,  PG)
7
Pride and Prejudice (2005,  PG)
8
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
9
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
11
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
12
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
13
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
15
The Fifth Element (1997,  PG-13)
16
The Little Mermaid (1989,  G)
17
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
18
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
19
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
20
The Mummy (1999,  PG-13)
21
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
22
The Princess Bride (1987,  PG)
23
The Princess Diaries (2001,  G)
24
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
25
The Sound of Music (1965,  G)
26
Titanic (1997,  PG-13)
27
Enchanted (2007,  PG)
28
Jack and the Beanstalk - The Real Story (2001,  PG)
29
Cranford (,  Unrated)
30
Becoming Jane (2007,  PG)
31
27 Dresses (2008,  PG-13)
32
Love's Long Journey (2005,  Unrated)
33
Love's Abiding Joy (2006,  PG)
34
Love's Enduring Promise (2004,  Unrated)
35
Love's Unfolding Dream (2007,  Unrated)
36
Love's Unending Legacy (2007,  Unrated)
37
Love Comes Softly (2003,  Unrated)
38
Breaking Free (A Leap of Faith) (1995,  PG)
39
State Fair (1945,  Unrated)
40
The Little Rascals (1994,  PG)
41
Anne of Green Gables (1985,  Unrated)
42
Anne of Green Gables - The Sequel (1987,  G)
43
Anne of Green Gables: The Continuing Story (2000,  Unrated)
44
The Man Who Knew Too Much (1956,  PG)
45
Lady in the Water (2006,  PG-13)
46
The Village (2004,  PG-13)
47
My Fair Lady (1964,  G)
48
Roxy Hunter and the Secret of the Shaman (2008,  Unrated)
49
Roxy Hunter And The Myth Of The Mermaid (2008,  Unrated)
50
Roxy Hunter and the Mystery of the Moody Ghost (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments