My Favorite Movies
| fb679470318's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Match Point (2005, R) |
|
| 2 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 3 |
Little Children (2006, R) |
|
| 4 |
House of Sand and Fog (2003, R) |
|
| 5 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 6 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
| 7 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 8 |
Atonement (2007, R) |
|
| 9 |
Garden State (2004, R) |
|
| 10 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
| 11 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
| 12 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 13 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971, G) |
|
| 14 |
Suburban Mayhem (2006, Unrated) |
|
| 15 |
Closer (2004, R) |
|
| 16 |
Oliver! (1968, G) |
|
| 17 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
| 18 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
| 19 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 20 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 21 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 22 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 23 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 24 |
Kill Bill: Vol. 1 (, Unrated) |
|
| 25 |
In My Father's Den (2005, R) |
|
| 26 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
| 27 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 28 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |




























