My Favorite Movies


  fb680317310's Rating My Rating
1
The Bucket List (2007,  PG-13)
The Bucket List
This movie was great!!!
2
Hitman (2007,  R)
Hitman
It was good but I've seen better
3
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
4
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
5
50 First Dates (2004,  PG-13)
6
Big Daddy (1999,  PG-13)
7
Billy Madison (1995,  PG-13)
8
Cinderella Man (2005,  PG-13)
9
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
10
Four Brothers (2005,  R)
11
Ghost Rider (2007,  PG-13)
12
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
13
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
14
Ladder 49 (2004,  PG-13)
15
National Treasure (2004,  PG)
16
Pretty Woman (1990,  R)
17
Rocky Balboa (2006,  PG)
18
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
19
Scarface (1983,  R)
20
Schindler's List (1993,  R)
21
Steel Magnolias (1989,  PG)
22
The Godfather (1972,  R)
23
The Godfather, Part II (1974,  R)
24
The Godfather, Part III (1990,  R)
25
The Holiday (2006,  PG-13)
26
The Italian Job (2003,  PG-13)
27
The Longest Yard (2005,  PG-13)
28
The Shawshank Redemption (1994,  R)
29
The Waterboy (1998,  PG-13)
30
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
31
V for Vendetta (2006,  R)
32
Walk the Line (2005,  PG-13)
33
Purgatory (1999,  Unrated)
34
Purgatory (1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments