My Favorite Movies


  fb680992552's Rating My Rating
1
American Pie (1999,  R)
American Pie
This film give me da most jokes enjoyed dis one loadz
2
American Pie 2 (2001,  R)
3
Batman Returns (1992,  PG-13)
4
Batman Begins (2005,  PG-13)
5
Blade (1998,  R)
6
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
7
Big Momma's House (2000,  PG-13)
8
Blood Diamond (2006,  R)
9
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
10
Cruel Intentions (1999,  R)
11
Die Hard (1988,  R)
12
Friday (1995,  R)
13
Friday After Next (2002,  R)
14
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
Great film allot of action
15
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
16
Next Friday (2000,  R)
17
Resident Evil (2002,  R)
18
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
19
Scream (1996,  R)
20
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man
Yep I'm a spiderman fan dis first woz da first installment of da trilogy its ok but cud be better
21
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
22
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
23
The Matrix (1999,  R)
The Matrix
One of da best filmz ive seen all 3 filmz ave bin topz
24
The Matrix Reloaded (2003,  R)
25
The Matrix Revolutions (2003,  R)
26
The Transporter (2002,  PG-13)
27
Training Day (2001,  R)
28
Transformers (2007,  PG-13)
29
King Kong (2005,  PG-13)
King Kong
This iz one of my fav films still gud film
30
Scarface (1983,  R)
31
Rapid Fire (1992,  R)
32
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
33
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) (2005,  R)
34
Juice (1992,  R)
35
Boyz n the Hood (1991,  R)
36
Kidulthood (2006,  R)
37
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
My favorite film of 2007 really enjoyed dis one

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments