My Favorite Movies
| fb68113643's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Paper Moon (1973, PG) |
|
| 2 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 3 |
Natural Born Killers (1994, NC-17) |
|
| 4 |
Igby Goes Down (2002, R) |
|
| 5 |
American History X (1998, R) |
|
| 6 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 7 |
Waking Life (2001, R) |
|
| 8 |
Bowling for Columbine (2002, R) |
|
| 9 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 10 |
Hit and Runway (1999, R) |
|
| 11 |
Pumpkin (2002, R) |
|
| 12 |
Empire Records (1995, PG-13) |
|
| 13 |
Secretary (2002, R) |
|
| 14 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 15 |
Rumble Fish (1983, R) |
|
| 16 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 17 |
A Home at the End of the World (2004, R) |

















