My Favorite Movies
| fb681293561's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Before Sunrise (1995, R) |
|
| 2 |
Wag the Dog (1997, R) |
|
| 3 |
Saint Ralph (2005, PG-13) |
|
| 4 |
The Last King of Scotland (2006, R) |
|
| 5 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 6 |
Song for a Raggy Boy (2002, Unrated) |
|
| 7 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 8 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 9 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
| 10 |
Flyboys (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 12 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 13 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 14 |
Dor (2006, Unrated) |
|
| 15 |
American History X (1998, R) |
|
| 16 |
Over the Top (1987, PG) |
|
| 17 |
Steal This Movie (2000, R) |
|
| 18 |
Take the Lead (2006, PG-13) |
|
| 19 |
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975, R) |
|
| 20 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 21 |
The Exonerated (2005, Unrated) |
|
| 22 |
Network (1976, R) |
|
| 23 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
| 24 |
Billy Elliot (2000, R) |
|
| 25 |
The Darwin Awards (2006, R) |
|
| 26 |
Irina Palm (2008, R) |
|
| 27 |
Cinderella Man (2005, PG-13) |
|
| 28 |
Wondrous Oblivion (2006, PG) |
|
| 29 |
The Darjeeling Limited (2007, R) |
|
| 30 |
Britz (2007, Unrated) |
|
| 31 |
Mockingbird Don't Sing (2001, Unrated) |
|
| 32 |
December Boys (2007, PG-13) |
|
| 33 |
Zozo (2005, Unrated) |
|
| 34 |
The Great Dictator (1940, G) |
|
| 35 |
The Wave (1981, Unrated) |
|
| 36 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 37 |
Everything is Illuminated (2005, PG-13) |
|
| 38 |
Syriana (2005, R) |
|
| 39 |
Lagan (1971, Unrated) |




































