My Favorite Movies


  fb68134069's Rating My Rating
1
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
2
Moulin Rouge (1952,  Unrated)
3
Phantom of the Opera (1943,  Unrated)
4
Rent (2005,  PG-13)
5
A Walk to Remember (2002,  PG)
6
Accepted (2006,  PG-13)
7
Blades of Glory (2007,  PG-13)
8
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
9
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
10
Failure to Launch (2006,  PG-13)
11
Fantastic Four (2005,  PG-13)
12
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
freakin AMAZING
13
Grease (1978,  PG)
14
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
15
Hitch (2005,  PG-13)
16
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
17
Ice Age (2002,  PG)
18
Just Friends (2005,  PG-13)
19
Legally Blonde (2001,  PG-13)
20
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
21
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
an incredibly HOT movie!
22
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
23
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
24
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
25
She's All That (1999,  PG-13)
26
She's the Man (2006,  PG-13)
27
Shrek (2001,  PG)
28
Shrek 2 (2004,  PG)
29
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
30
Spider-Man (2002,  PG-13)
31
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
32
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
33
Step Up (2006,  PG-13)
34
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
35
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
36
The Breakfast Club (1985,  R)
37
The Lion King (1994,  G)
38
The Little Mermaid (1989,  G)
39
The Italian Job (2003,  PG-13)
40
The Matrix (1999,  R)
41
The Princess Diaries (2001,  G)
42
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
43
The Sandlot (1993,  PG)
44
The Sound of Music (1965,  G)
45
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
46
What a Girl Wants (2003,  PG)
47
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
freakin halarious!!! its def up there with hitch!
48
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
49
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments