My Favorite Movies


  fb681455880's Rating My Rating
1
The King and I (1956,  G)
Click to Rate
2
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
3
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
4
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Click to Rate
5
Backdraft (1991,  R)
Click to Rate
6
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
7
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
10
Men in Black (1997,  PG-13)
Click to Rate
11
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
Click to Rate
12
Training Day (2001,  R)
Click to Rate
13
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
Click to Rate
14
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
15
Coming to America (1988,  R)
Click to Rate
16
Cool Runnings (1993,  PG)
Click to Rate
17
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
19
Three Fugitives (1989,  PG-13)
Click to Rate
20
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
21
Blazing Saddles (1974,  R)
Click to Rate
22
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
23
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
24
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
25
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
26
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
27
Casino Royale (2006,  PG-13)
Click to Rate
28
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
29
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
30
Collateral (2004,  R)
Click to Rate
31
Men in Black II (2002,  PG-13)
Click to Rate
32
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
33
Hairspray (1988,  PG)
Click to Rate
34
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
35
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
36
Meet the Parents (2000,  PG-13)
Click to Rate
37
Notting Hill (1999,  PG-13)
Click to Rate
38
Game of Death (1978,  R)
Click to Rate
39
Ocean's 11 (1960,  PG-13)
Click to Rate
40
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
Click to Rate
41
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
42
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975,  R)
Click to Rate
43
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Click to Rate
44
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
45
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
46
Platoon (1986,  R)
Click to Rate
47
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
48
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Click to Rate
49
Rocky (1976,  PG)
Click to Rate
50
Brokeback Mountain (2005,  R)
Click to Rate
51
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
52
Rocky II (1979,  PG)
Click to Rate
53
Rocky III (1982,  PG)
Click to Rate
54
Rocky IV (1985,  PG)
Click to Rate
55
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
56
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
57
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
58
Snatch. (2001,  R)
Click to Rate
59
Taxi Driver (1976,  R)
Click to Rate
60