Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb682759531's Rating My Rating
1
Pretty Woman (1990,  R)
2
Center Stage (2000,  PG-13)
3
Enchanted (2007,  PG)
4
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
5
Raising Helen (2004,  PG-13)
6
Runaway Bride (1999,  PG)
7
The Princess Bride (1987,  PG)
8
Flight 29 Down: The Hotel Tango (Flight 29 Down: The Movie) (2007,  Unrated)
9
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
10
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
11
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
12
The American President (1995,  PG-13)
13
The Good Things (2001,  Unrated)
14
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
16
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
17
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
18
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
19
Iron Man (2008,  PG-13)
20
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
21
Back to the Future (1985,  PG)
22
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
23
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
24
Home Alone (1990,  PG)
25
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
26
Men in Black (1997,  PG-13)
27
National Treasure (2004,  PG)
28
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
30
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
31
Spider-Man (2002,  PG-13)
32
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
33
Batman & Robin (1997,  PG-13)
34
Beverly Hills Cop (1984,  R)
35
Batman Returns (1992,  PG-13)
36
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) (1987,  PG)
37
The Incredibles (2004,  PG)
38
Top Gun (1986,  PG)
39
RoboCop (1987,  R)
40
Speed (1994,  R)
41
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
42
Hitch (2005,  PG-13)
43
Heartbreakers (2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments