My Favorite Movies
| fb682826700's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Evelyn (2002, PG) |
|
| 2 |
Deacons for Defense (2003, R) |
|
| 3 |
The Pilot's Wife (2002, PG-13) |
|
| 4 |
Little Manhattan (2005, PG) |
|
| 5 |
Saint Ralph (2005, PG-13) |
|
| 6 |
Gangs of New York (2002, R) |
|
| 7 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 8 |
Men of Honor (2000, R) |
|
| 9 |
In America (2003, PG-13) |
|
| 10 |
North Country (2005, R) |
|
| 11 |
Mystic River (2003, R) |
|
| 12 |
The Emperor's Club (2002, PG-13) |
|
| 13 |
Scent of a Woman (1992, R) |
|
| 14 |
Glory (1989, R) |
|
| 15 |
An Unfinished Life (2005, PG-13) |
|
| 16 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
| 17 |
A River Runs Through It (1992, PG) |
|
| 18 |
Panic Room (2002, R) |
|
| 19 |
The Recruit (2003, PG-13) |
|
| 20 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
| 21 |
Cold Mountain (2003, R) |





















