My Favorite Movies
| fb686468860's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 2 |
300 (2007, R) |
|
| 3 |
Golden Gate (1994, R) |
|
| 4 |
Saikano OVA: Another Love Song (2006, Unrated) |
|
| 5 |
Crash (2004, R) |
|
| 6 |
Lung fu moon (Dragon Tiger Gate) (2006, Unrated) |
|
| 7 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
| 8 |
Billy Elliot (2000, R) |
|
| 9 |
Wanted (2008, R) |
|
| 10 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 11 |
Sense and Sensibility (, Unrated) |
|
| 12 |
Little Women (2008, Unrated) |
|
| 13 |
Little Women (1994, PG) |
|
| 14 |
Kate & Leopold (2001, PG-13) |
|
| 15 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 16 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 17 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 18 |
The World's Fastest Indian (2005, PG-13) |
|
| 19 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 20 |
Pitch Black (2000, R) |
|
| 21 |
Twister (1996, PG-13) |
|
| 22 |
Kung Fu Hustle (2005, R) |
|
| 23 |
Drunken Master (Jui kuen) (1978, R) |
|
| 24 |
Cirque du Soleil: Quidam (1999, Unrated) |























