My Favorite Movies


  fb688742915's Rating My Rating
1
Jeepers Creepers (2001,  R)
2
Sweeney Todd (2006,  Unrated)
3
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
4
Secret Window (2004,  PG-13)
5
Cloverfield (2008,  PG-13)
6
The Dark Knight (2008,  PG-13)
7
Problem Child (1990,  PG)
8
Scary Movie (2000,  R)
9
American Pie (1999,  R)
10
Yes (2005,  R)
11
Final Destination (2000,  R)
12
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
13
Boogeyman (2005,  PG-13)
14
Confessions of a Shopaholic (2009,  PG)
15
Donnie Darko (2001,  R)
16
300 (2007,  R)
17
Forrest Gump (1994,  PG-13)
18
Mean Girls (2004,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
20
The Notebook (2004,  PG-13)
21
V for Vendetta (2006,  R)
22
The Shawshank Redemption (1994,  R)
23
Transformers (2007,  PG-13)
24
Jurassic Park (1993,  PG-13)
25
Grease (1978,  PG)
26
Jumanji (1995,  PG)
27
Saw II (2005,  R)
28
Saw V (2008,  R)
29
Saw (2004,  R)
30
Saw IV (2007,  R)
31
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
32
House of Wax (2005,  R)
33
28 Weeks Later... (2007,  R)
34
Bride of Chucky (1998,  R)
35
Dead Silence (2007,  R)
36
Sorority Row (2009,  R)
37
An American Haunting (2006,  PG-13)
38
Resident Evil (2002,  R)
39
Funny Games (2008,  R)
40
[Rec] (2007,  R)
41
Matilda (1996,  PG)
42
Kindergarten Cop (1990,  PG-13)
43
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
44
Silent Hill (2006,  R)
45
Shutter (2008,  PG-13)
46
Twilight (2008,  PG-13)
47
The Wizard of Gore (2007,  R)
48
Friday the 13th (2009,  R)
49
The Messengers (2007,  PG-13)
50
Orphan (2009,  R)
51
District 9 (2009,  R)
52
Guest of Cindy Sherman (2008,  Unrated)
53
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
54
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
55
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
56
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
57
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
58
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
59
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
60
9 (2009,  PG-13)
61
Inglourious Basterds (2009,  R)
62
Public Enemies (2009,  R)
63
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
64
The Box (2009,  PG-13)
65
Alice in Wonderland (2010,  Unrated)
66
Interview with the Vampire (1994,  R)
67
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
68
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant (2009,  PG-13)
69
The Lovely Bones (2009,  PG-13)
70
Avatar (2009,  PG-13)
71
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
72
50 First Dates (2004,  PG-13)
73
Click (2006,  PG-13)
74
Liar Liar (1997,  PG-13)
75
The Parent Trap (1998,  PG)
76
Whiteout (2009,  R)
77
Funny People (2009,  R)
78
Jennifer's Body (2009,  R)
79
Zombieland (2009,  R)
80
2012 (2009,  PG-13)
81
Hostel (2006,  R)
82
Hostel: Part II (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments