My Favorite Movies


  fb689471868's Rating My Rating
1
Against All Odds (1984,  R)
2
Fiddler on the Roof (1971,  G)
3
Cocktail (1988,  R)
4
A Few Good Men (1992,  R)
5
Peter Pan (1953,  G)
6
Blue Velvet (1986,  R)
7
The Jungle Book (1967,  PG)
8
Love Actually (2003,  R)
9
Mr. Holland's Opus (1995,  PG)
10
Desperado (1995,  R)
11
Happy Feet (2006,  PG)
12
The Notebook (2004,  PG-13)
13
Enemy of the State (1998,  R)
14
The Sum of All Fears (2002,  PG-13)
15
Dead Poets Society (1989,  PG)
16
Spanglish (2004,  PG-13)
17
Sin City (2005,  R)
18
When Billie Beat Bobby (2001,  PG)
19
The Matrix (1999,  R)
20
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments