My Favorite Movies
| fb689769642's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
All of Me (1984, PG) |
|
| 2 |
Any Which Way You Can (1980, PG) |
|
| 3 |
Big Business (1988, PG) |
|
| 4 |
Bulworth (1998, R) |
|
| 5 |
Captain Blood (1935, Unrated) |
|
| 6 |
Captains Courageous (1937, PG) |
|
| 7 |
The Cat's-Paw (1934, Unrated) |
|
| 8 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
| 9 |
Clue (1985, PG) |
|
| 10 |
Death on the Nile (1978, PG) |
|
| 11 |
Evil under the Sun (1982, PG) |
|
| 12 |
Foul Play (1978, PG) |
|
| 13 |
Grease (1978, PG) |
|
| 14 |
Love at First Bite (1979, PG) |
|
| 15 |
The Monster Squad (1987, PG-13) |
|
| 16 |
Moonraker (1979, PG) |
|
| 17 |
Moonstruck (1987, PG) |
|
| 18 |
Murder by Death (1976, PG) |
|
| 19 |
Nashville (1975, R) |
|
| 20 |
Network (1976, R) |
|
| 21 |
Nine to Five (9 to 5) (1980, PG) |
|
| 22 |
North by Northwest (1959, Unrated) |
|
| 23 |
Nuns on the Run (1990, PG-13) |
|
| 24 |
The Pink Panther Strikes Again (1976, PG) |
|
| 25 |
The Private Eyes (1981, PG) |
|
| 26 |
The Sea Hawk (1940, Unrated) |
|
| 27 |
1776 (1972, PG) |
|
| 28 |
Ship of Fools (1965, Unrated) |
|
| 29 |
Sister Act (1992, PG) |
|
| 30 |
Sin of Harold Diddlebock (1947, Unrated) |
|
| 31 |
Speedy (1928, Unrated) |
|
| 32 |
The Spy Who Loved Me (1977, PG) |
|
| 33 |
Top Secret! (1984, PG) |
|
| 34 |
Used Cars (1980, R) |
|
| 35 |
What's Up, Doc? (1972, G) |
|
| 36 |
Young Frankenstein (1974, PG) |




































