My Favorite Movies
| fb690149784's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gdy spadaja anioly (When Angels Fall Down) (1959, Unrated) |
|
| 2 |
Lunacy (2006, G) |
|
| 3 |
La Antena (The Aerial) (2007, Unrated) |
|
| 4 |
Night on Earth (1991, R) |
|
| 5 |
La Cité des Enfants Perdus (The City of Lost Children) (1995, R) |
|
| 6 |
Ivanovo detstvo (Ivan's Childhood)(My Name Is Ivan)(The Youngest Spy) (1962, Unrated) |
|
| 7 |
Santa sangre (Holy Blood) (1990, NC-17) |
|
| 8 |
The Tenant (1976, R) |
|
| 9 |
100 minuta slave (2004, Unrated) |
|
| 10 |
Brazil (1985, R) |
|
| 11 |
Metropolis (1927, Unrated) |
|
| 12 |
Eraserhead (1977, Unrated) |
|
| 13 |
The Fountain (2006, PG-13) |











