My Favorite Movies


  fb690387146's Rating My Rating
1
Barton Fink (1991,  R)
2
Pulp Fiction (1994,  R)
3
Fight Club (1999,  R)
4
Police (1985,  PG-13)
5
Mulholland Drive (2001,  R)
6
Blue Velvet (1986,  R)
7
Lost Highway (1997,  R)
8
Inland Empire (2006,  R)
9
Twin Peaks: Fire Walk With Me (1992,  Unrated)
10
She's So Lovely (1997,  R)
11
Mystic River (2003,  R)
12
Un Conte de Noël (A Christmas Tale) (2008,  Unrated)
13
Rois et Reine (Kings and Queen) (2005,  Unrated)
14
Comment je me suis disputé... (ma vie sexuelle) (1997,  Unrated)
15
Easy Rider (1969,  R)
16
Raging Bull (1980,  R)
17
Taxi Driver (1976,  R)
18
Made in U.S.A. (1966,  Unrated)
19
Le Mépris (Contempt) (2008,  Unrated)
20
Les Valseuses (Going Places) (Getting It Up) (Making It) (1974,  R)
21
The Wild One (1954,  Unrated)
22
Elephant (2003,  R)
23
Last Days (2005,  R)
24
Blowup (Blow-Up) (Blow Up) (1966,  Unrated)
25
Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1920,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments