My Favorite Movies


  fb690491661's Rating My Rating
1
American History X (1998,  R)
2
Broken Flowers (2005,  R)
3
Resistance (2003,  Unrated)
4
Fight Club (1999,  R)
5
Novo (2005,  R)
6
Heights (2005,  R)
7
Happy Endings (2005,  R)
8
Sex Is Comedy (2004,  R)
9
Hooligans (2007,  Unrated)
10
Dummy (2003,  R)
11
Transamerica (2005,  R)
12
Breakfast on Pluto (2005,  R)
13
Magnolia (1999,  R)
14
The Dreamers (2004,  NC-17)
15
Amores Perros (2001,  R)
16
I Am David (2004,  PG)
17
Donnie Darko (2001,  R)
18
Pretty Persuasion (2005,  R)
19
Fidel (2002,  Unrated)
20
Coffee and Cigarettes (2004,  R)
21
Trainspotting (1996,  R)
22
Dazed and Confused (1993,  R)
23
Pulp Fiction (1994,  R)
24
Ghost World (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments